Civilinės aviacijos administracija - Patarimai įsigyjant bilietą

Į pradžią El.paštas Sitemap
Print
English

   Civilinės aviacijos administracija
   Rodūnios kelias 2, LT-02188 Vilnius
   Įmonės kodas 288771670
   Tel. (5) 2739038; faks. (5) 2739248
   El. paštas caa@caa.lt  

   Duomenys apie biudžetinę įstaigą
   Civilinės aviacijos administraciją
   kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
   juridinio asmens kodas: 288771670

VEIKLOS SRITYS

PASLAUGOS
LIETUVOS CIVILINĖ AVIACIJA
AVARIJOS IR INCIDENTAI

  Patarimai įsigyjant bilietą
Patarimai įsigyjant bilietą

Ką turėtų žinoti keleivis?

Jei ketinate pasinaudoti aviakompanijos paslaugomis, atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad oro transporte egzistuoja tam tikra bilietų tarifų nustatymo sistema. Skirtingų kainų bilietai gali būti panaudoti tik laikantis nustatytų, konkrečiam kainų lygiui atitinkančių tarifo taisyklių. Šiose taisyklėse yra apibrėžtos tokios bilieto panaudojimo sąlygos: bilieto galiojimo laikotarpis, ar bilietas gali būti grąžinamas, ar galimas maršruto, skrydžio datos keitimas, ar bilietas gali būti perrašytas kito keleivio vardu ir kt. Paprastai galioja taisyklė: kuo yra pigesnis bilietas, tuo daugiau yra apribojimų. Bilietų tarifus ir jų taikymo sąlygas nustato patys vežėjai.

Tam, kad išvengtumėte galimų nuostolių, pavyzdžiui, neatgavę pinigų už negrąžinamą bilietą, jei pasikeitė kelionės planai ar kitais atvejais, patariame tiksliai išsiaiškinti visas sąlygas, kurios yra taikomos Jūsų perkamam bilietui.

2008 m. rugsėjo 24 d. pasirašytas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB)  Nr. 1008/2008 dėl oro susisiekimo paslaugų teikimo Bendrijoje bendrųjų taisyklių numato, kad bet kuria forma, įskaitant internetu, visuomenei siūlant ar skelbiant oro susisiekimo kainas ir oro susisiekimo tarifus už oro susisiekimo paslaugas, teikiamas iš oro uosto, esančio valstybės narės teritorijoje, kartu nurodomos taikomos sąlygos. Visada nurodoma galutinė mokėtina kaina, kuri turi apimti taikomą oro susisiekimo kainą ar oro susisiekimo tarifą ir visus taikomus mokesčius, rinkliavas, papildomas rinkliavas ir įmokas, kurių neįmanoma išvengti ir kuriuos galima numatyti skelbimo metu.

Nurodant galutinę kainą, taip pat nurodoma bent:

  • oro susisiekimo kaina ar oro susisiekimo tarifas;
  • mokesčiai;
  • oro uostų mokesčiai; ir
  • kitos privalomos rinkliavos, papildomos rinkliavos ir įmokos, pavyzdžiui, susijusios su saugumu ar degalais; jei b, c ir d punktuose nurodyti mokesčiai bei rinkliavos pridėti prie oro susisiekimo kainos ar oro susisiekimo tarifo.

Neprivalomi kainos priedai turi būti aiškiai, skaidriai ir nedviprasmiškai nurodyti bet kurio rezervavimo proceso pradžioje ir vartotojui turi būti suteikta galimybė juos laisvai pasirinkti.

Oro susisiekimo paslaugų, teikiamų iš oro uosto, esančio valstybės narės teritorijoje, oro susisiekimo kainos ir oro susisiekimo tarifai, nustatyti visuomenei, turi būti taikomi nediskriminuojant klientų dėl pilietybės ar gyvenamosios vietos arba dėl oro vežėjo agento ar kito bilietų pardavėjo įsisteigimo vietos Bendrijoje.

Keleivių, bagažo, pašto ir krovinių vežimo orlaiviais taisyklės (Žin., 2006, Nr. 45-1640) įpareigoja aviakompaniją ar bilietų pardavėją užtikrinti, kad keleivis turės galimybę susipažinti su oro vežėjo taisyklėmis, bei raštu ar kitoje patvarioje laikmenoje pranešti pagrindines vežimo sąlygas, kurios turi būti įteikiamos keleiviui prieš įsigyjant bilietą.

Pagrindinės vežimo sąlygos informacija apie registravimo skrydžiui pradžios ir pabaigos laiką, išvykimo ir atvykimo į galutinę paskirties vietą laiką; faktinį oro vežėją ar oro vežėjus nepriklausomai nuo to, su kuriuo oro vežėju keleivis sudarė keleivio vežimo sutartį; pagrindines bilieto tarifo sąlygas (bilietas grąžinamas ar ne; keičiamas ar ne; būtinosios grąžinimo ir keitimo sąlygos), taikomus bagažo turinio ir kiekio apribojimus, oro vežėjo atsakomybės ribas, būtinus keleivio kelionės dokumentus, draudžiamų bagaže vežti daiktų sąrašą.

Keleivio pareiga yra susipažinti su šiomis sąlygomis, nes, įsigydamas bilietą, keleivis patvirtina vežimo sutarties sudarymą, t.y. patvirtina, kad sutinka su vežimo sąlygomis.

Jeigu bilieto įsigijimo metu keleivis nebuvo tinkamai informuotas apie pagrindines vežimo sąlygas, tuomet galima teigti, kad buvo pažeistos jo teisės susipažinti su sutarties sąlygomis. Tokiu atveju sutartis gali būti pripažinta negaliojanti.

Jei skrendate su persėdimu – rinkitės optimalų reisų jungimo laiką, kad spėtumėte persėsti į kitą skrydį tarpiniame oro uoste. Jungiant reisus patartina rinktis skrydžius su ta pačia aviakompanija ar jos partneriais (kai visai kelionei išduodamas vienas bendras bilietas), nes vėlavimo, skrydžio atšaukimo ar atidėjimo ilgam laikui atveju aviakompanija ar jos partneriai turės Jumis pasirūpinti.

Jei skrendate su persėdimu ir turite skirtingų aviakompanijų bilietus kiekvienai kelionės atkarpai ir, pavyzdžiui, dėl pirmojo skrydžio vėlavimo nespėjate persėsti į kitą skrydį tarpiniame oro uoste, bus laikoma, kad laiku neatvykote registruotis skrydžiui, dėl to nebus grąžinti už nepanaudotą bilietą sumokėti pinigai ir toliau turėsite patys rūpintis savo kelione. Jei taip atsitiko, išlieka galimybė kompensuoti nuostolius, patirtus dėl vėlavimo.(nuoroda į žalą dėl vėlavimo).


Paskutinis atnaujinimas: 2009-08-12 12:29:50
 
INFORMACIJA KELEIVIAMS
AVIACIJOS BENDRUOMENEI
© CAA. Visos teises saugomos. Sprendimas Idamas, Naudojama Smartweb.